Lajmet e Fundit

November 22, 2012


Vipat Shqiptar

September 23, 2012


Bota e Yjeve

September 18, 2011

Romancë mes Jennifer Lopez dhe Bradley Cooper

Romancë mes Jennifer Lopez dhe Bradley Cooper

Jennifer Lopez nuk e ka duruar shumë statusin e beqares pas divorcit nga Marc Anthony, me të cilin ishte e martuar prej 7 vitesh.  Sipas ‘TMZ’, këngëtarja duket se ka… Lexo më gjërësisht.. »

Fyerje raciste ndaj Miss Universit

Fyerje raciste ndaj Miss Universit

Fitorja e Leila Lopes, përfaqësueses së Angolës në konkursin e bukurisë Miss Univers 2011, ka shkaktuar një valë fyerjesh raciste në një faqe interneti në Brazil, ku 25-vjeçarja krahasohet me… Lexo më gjërësisht.. »

Orjela Nebija, trupin e kam dhuratë nga babai im

Orjela Nebija, trupin e kam dhuratë nga babai im

Palestra merr pak kohë të ditës sime, pasi jam pjesën më të gjatë të ditës në punë. Gjatë dimrit mundohem të organizohem disi për t’u marrë edhe me palestrën, por… Lexo më gjërësisht.. »

Bleona Qereti: Personaliteti mbi nacionalitetin

Bleona Qereti: Personaliteti mbi nacionalitetin

Bleona Qereti gjatë një interviste për emisionin “Pasdite në Top Channel” ka thënë se e gjithë zhurma e krijuar për deklaratat e saj në lidhje me prejardhjen shqiptare nuk është… Lexo më gjërësisht.. »

Këngë për vajzat, të cilat bëjnë çdo gjë për paratë

Këngë për vajzat, të cilat bëjnë çdo gjë për paratë

Shota Baraliu është aktualisht duke punuar për dy këngë të reja, të cilat shumë shpejt do t’i lançojë me videoklip. Pas duetit me Kastro Zizon në këngën “Liar”, Shota ka… Lexo më gjërësisht.. »

Shijet e vajzave shqiptare jane rafinuar shume

Shijet e vajzave shqiptare jane rafinuar shume

Ishte vetem 10 vjece kur provoi per here te pare magjine e skenes dhe qe atehere vendosi te mos ndahej me prej saj. U rrit bashke me baletin dhe ndjeu… Lexo më gjërësisht.. »

Alba Meçaj refuzon te pozoj nudo

Alba Meçaj refuzon te pozoj nudo

Ajo nuk është një modele e “zakonshme” që po ngre karrierën në Amerikë, ku është shndërruar shpejt në një prej fytyrave më të preferuara të katalogëve. Alba Meçaj, veç faktit… Lexo më gjërësisht.. »

Do doja t’i propozoja një mashkulli, por s’kam guxim

Do doja t’i propozoja një mashkulli, por s’kam guxim

Vesa Luma, këngëtarja e njohur kosovare ka thënë së fundmi në një intervistë për një medium atje se asaj i pëlqejnë femrat të cilat marrin guximin t’i propozojnë një mashkulli,… Lexo më gjërësisht.. »

Kim Kardashian e fiksuar pas trupit të Beyonces

Kim Kardashian e fiksuar pas trupit të Beyonces

Kim Kardashian ka zbuluar se ajo është e inspiruar që të punojë në trupin e saj nga Beyonce, kjo per shkak të trupit mahnitës që posedon pop ylli. Ylli televiziv… Lexo më gjërësisht.. »


Rozana Radi Nudo

June 21, 2011

Këngëtarja bën plazh pothuajse nudo dhe lojëra erotike me miqtë e saj

Vera e kaluar ka qenë disi e veçantë për këngëtaren Rozana Radi. Stinës së nxehtë i parapriu një eksperiencë e pazakontë për një personazh të njohur siç ishte kyçja për disa javë tek “VIP shpija”, një reality show që organizohet në Prishtinë. Nuk e kemi ende të qartë se sa po u shërben kjo eksperiencë personazheve të njohur, por Rozana në intervista të ndryshme është shprehur se i ka shijuar ato momente, duke arritur të prekë edhe finalen, por jo fitoren ama. Më pas kanë vijuar koncertet e verës dhe përgatitja për “Kënga Magjike”, ku siç dihet ajo performoi në duet me Ramazan Krasniqin, por para këtyre planeve artistike, siç edhe ajo vetë bëri me dije në media, Rozi vendosi t’i dhurojë vetes një gjoks të ri, operacion që e realizoi në Maqedoni.

Kemi humbur ndonjë moment interesant nga kjo periudhë për të cilën po flasim apo na i ka treguar të gjitha? Duket se vajzat e ekranit janë gati të ndajnë shumëçka me mediat, por momentet e pushimit me miqtë ama duan t’i mbajnë vetëm për vete. Me sa duket, edhe kjo pjesë zor të mbetet private, për aq kohë sa lexuesit kanë shumë interes të dinë se çfarë bëjnë ata, ku pushojnë, si dhe me kë. Kur janë në plazhet e Shqipërisë, pak vështirë t’u shpëtojnë paparacëve tanë, por ne ia kemi gjetur anën t’ju tregojmë edhe pushimet e tyre jashtë kufijve, ku ata ndihen më të lirshëm, duke ju sjellë disa imazhe të nxehta të Rozit gjatë pushimeve të saj të vjetshme në Turqi, ku këngëtarja duket se ia ka kaluar shumë bukur në shoqërinë e disa fytyrave të njohura të botës së këngës, por edhe të disa të tjerëve që janë anonimë. Rozi në atë kohë po shijonte gjoksin e ri dhe aq entuziaste ishte për këtë ndryshim fizik, sa nuk i ka rezistuar dot pozimeve në topless, foto këto të realizuara nga miqtë e saj. Në fotot e siguruara nga njëri prej miqve të Rozit me të cilin ajo kaloi pushimet vjet, duket qartë që Rozana është kujdesur që plazhin pothuajse nudo ta bëjë natën, madje ka hyrë edhe në det, duke u fotografuar për qejfin e saj në ato momente. Falë këtyre fotove, vajzat që kanë ndërmend të bëjnë një gjoks të ri si Rozi, mund të krijojnë një ide të qartë se si është ai dhe më pas të vendosin edhe ato për këtë hap disi kurajoz, por që të tundon jo pak. Nga fotot e shumta që ne disponojmë, vendosëm të publikojmë vetëm disa prej tyre, ku natyrisht qëllimi ynë ishte t’ju tregonim Rozin ashtu siç nuk e keni parë më pare, duke mos dashur të identifikojmë të tjerë miq të saj që janë gjithashtu mjaft të njohur. Por, nga atmosfera që përcillet prej fotove, duket se ata me njëri- tjetrin janë shumë, por shumë të afërt dhe intimë.

Fotot e Rozana Radi Nudo që u komentuan ende pa dalë

Fotot e Rozana Radit, të cilat po i publikojmë sot, në fakt ka disa kohë që i disponojmë. Zgjedhja që bëmë për t’i publikuar pikërisht tani, ishte thjesht për faktin sepse menduam se ky është momenti i përshtashëm, meqë jemi në stinën e nxehtë dhe këto foto i përshtaten këtij momenti. Ka pasur komente sikur këto foto janë thjesht montazhe, pa i parë ende. Cilido që ka dyshime për këtë fakt, është i lirë të vijë në redaksinë tonë dhe t’i verifikojë ato. Ne i kemi kontrolluar me anë të specialistëve tanë të dizajnit dhe jemi më se të bindur për autenticitetin e tyre.

Rreth një vit më parë, kur ne publikuam disa foto që krijuan mjaft zhurmë mediatike, personazhet e fotove thanë nëpër intervista se fotot janë montazhe, gjë që nuk ishte e vërtetë, por këta persona nuk erdhën asnjëherë të kërkonin fotot në redaksi për t’i verifikuar ato, sepse e dinin që ishin të vërteta, madje as ndonjë gazetar që publikoi intervistat e tyre përgënjeshtruese nuk e mori mundimin të na pyesë. Nëse edhe pas publikimit të fotove të Rozit do ketë ende komente të tipit se fotot nuk janë origjinale, ne do të jemi të detyruar t’ju bindim duke publikuar edhe një set tjetër fotografish, ku do na duhet më pas të zbulojmë edhe miqtë e tjerë të Rozit, gjë që në fakt nuk do dëshironim ta bënim për arsye etike, sepse kështu e kemi gjykuar si të drejtë. Shpresojmë në mirëkuptimin tuaj!

Shikoni te gjitha Fotot e Rozana Radi Nudo


Poezi Dashurie 2011

January 27, 2011

Pritja

Edhe nje nat ne pritje po mbaron
Dita e re ne pritje po fillon
Edhe sa net te tjera do te mbarojn
Sa dit te tjera ne pritje do fillojn

Ah sa me ka marr malli shum po me mungon
Po me mungon gjithqka qe te perket ty
Aroma jote syt e zi

Vetem fjalen pritje sa e urrej si erdhi kjo dit qe ta perjetoj
Kjo zemer e shkret sa shum esht lendu
Sepse pritja me rrjet e ka rrethu

Athu dovjen ajo dit ket rrjet ta shkepus te lirohem nga aty
Dhe te hidhem ne krahet e tu
Nuk e di kjo zemer sa ka me duru ket rrjet qe e ka roberu
Po ta jap fjalen qe do jem e fort se per ty bej gjithqka ne ket bot
se pa ty nuk jetoj as nje sekond

Frzana Poezie

A Thu Ndoj Herë Ti Ke Menduar,
Edhe Sa Të Tjera Ke Me I Tradhtuar,
Se Për Të Gjitha Ke me U Penduar,
Pusho Një Herë Dhe Ndalu Vet,
Mos Të Duket Vetja Sikur Mbret…

DjEmT JaN HaJnA Që Ta VjEdHiN JeTëN
E Më Në FuNd Të ThOjN TuNg Se E KaM TjEtRëN..

Dashurija asht si Temperatura,
Asht e Bukur si Natura,
Sa rritet e sa Ulet,
Dikush Fiton e dikush n´gulet,

Ik ,mos më mërzit ,më
Ik ,largohu ,përgjithmonë .
Nuk jam pjesë rezervë ,që
kur të duash të më rezervosh

Nese e do tjetren shko un nuk te ndal
nese te kam penguar te lutem me fal…

Kurr Mos E Pyt Djalin Se Sa Te Dashuron,
Se Aj Qe Te Dashuron Vet Te Tregon..!!!

Te jeshe vajze eshte veshtire qdo zemer e poshter te thot lamtumir…

Sa shume te deshta o moj dashuri por kurr nuk mendova se me del tradhti…

Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum T’pasna Duru…

Ku Je Ti Qe NuK Po Te ShOh Qka Ke VeShUr Qe NuK Po Te NjOh EmRiN TiM NgA ZeMrA E HoQe PeR Se GjAlLi FlAk Me Doxhe…

Kurr mos të qesht zemra nëse e don tjetrën! Syt kurr mos tu qelshin nëse e shikon tjetrën!
Tu thafshin buzët nëse e puth tjetrën! Të zaft gjuha nëse i thu tjetrës ” TË DUA…

Ich schlisse die augen und treum von tir und stell mir vor tu ligst neben mir ich spüre dich
du spürst mich und sage ganz leise ich will nur dich…

Ste du me letra ste du me rrena por te du nga shpirti dhe zemra…

Sikur qielli te ish leter
dhe deti te ishte boj,
nuk do shkruja asgje tjeter,
veq se ty te dashuroj,
e di qe sje per mua
po deshta te them TE DuA…

Te dua por ti po me lendon

Ne takimin e par u dogja si zjarr.
Ne takimin e dyte te desha si syte
Ne takimin e trete ne zemer mke mbete.
Por nje gje nuk po e kuptoj ,qe tani, qe me ty jam dashuruar ,ti me mua sjellje ke mdryshuar. Nuk po e kuptoj perse ti po sillesh keshtu kur e din sa shum un te du…!

Dashuri e vdekur

Jam i heshtur pa fjalë,
se çdo fjalë për ty mbaj ,
jam pa shpresë , jam pa ëndërr,
jam pa shpirt jam pa zemër.
Jam pa frymë e pa jetë,
sikur një qiri duke u tret.

Urrej vetën time,
se të do kaq shumë,
i urrej ëndrrat,
se më len pa gjumë,
e urrej detin,
se nga ty më ndan,
te urrej ty,
se nuk të kam pranë,

Dua ti ndiej në ty nxehtësinë ,
në përqafimin tënd vetveten gjeta,
dua të ma kthesh dashurinë,
dhe puthjet e nxehta.

Një gjë dua që ta them,
mbaje në zemër mbaje në mend,
kur një shpirt tjetër ta duash,
dashurinë tonë atij ti thuash,
të, të dojë aq sa të desha unë,
as më pak e as më shumë.

Ti fala sytë ,ti me verbove,
ta fala zemrën , ti ma copëtove,
ti fala ëndrrat, ti i shkatërrove,
ta fala dashurinë, poshtë e hodhe,
sa e zbrazët në shpirt u tregove.

LULE

Lule, pse strukesh kur pranë më ke?
Pse një herë nuk shikon nga unë?
Dhe pse bëhesh kinse nuk më njeh?
Ndonëse ne njihemi shumë.

Bashkë me tradhti më tradhtoi bukuria,
Edhe pse unë e desha përgjithmonë,
Sa e pa drejt është dashuria.
Dikën gëzon e dikën lëndon.

Por shpirti im lehët nuk jep dorëheqje,
Për ty jeton edhe më pak shpresë,
Nëse nga ti nuk merr një përgjigje,
Nuk i mbyll sytë që të vdes…

Sa vite kan shkuar

Sa vite kan shkuar
por ty prap nuk te kam haruar
Sa dite kam qare
Sa nete pa gjume kam rane
Sa ore kalojn
Sa minuta shkojn
Por Zemra nuk harone
Nuk te haron ty se te do
Nuk te haron ty Se per ty


Shkarko Mp3 Shqip 2011

January 27, 2011

tyyp Anglisht
tyyp Anita Bitri
tyyp Balada Shqip
tyyp Hite dhe Albume 2011
tyyp Hitet Shqip 2010
tyyp Ilahije 2010
tyyp Kenga Qytetare
tyyp Kenge Dasmash
tyyp Kenge Patriotike
tyyp Kollazh Me Bilbilat
tyyp Labinot Rexha
tyyp Mega Yjet
tyyp Mega Yjet 2010
tyyp Mimoza Shkodra
tyyp Mp3 Shqip 2009, 2008, 2007 , 2006 , 2005
tyyp Muzike Popullore
tyyp Muzike Zbavitese
tyyp Parashqevi Simaku
tyyp Potpuri Shqip
tyyp Remzie Osmani 2010

Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit

January 4, 2011

Eksperimenti është bërë nga një psikolog i universitetit Rutgers në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të paraqiten në “Neuroscience 2010”, një konferencë të organizuar nga Shoqëria Amerikane e Neuroshkencës.

Të fshehtat e trurit të femrave gjatë orgazmës, janë fotografuar nga një shkencëtar amerikan, i cili zbuloi se në momentin e kënaqësisë maksimale seksuale të tyre, aktivizohen deri në 30 zona të trurit aktive te gratë, duke përfshirë ato që janë përgjegjëse për emocionet, ndjesitë, kënaqësitë dhe kujtesën…..

Lexo me teper: Orgazma te femrat, prek 30 zona të trurit


Follow

Get every new post delivered to your Inbox.